DOBNET Měsíčník 1/2023

Jen co jsme se rozhlédli v novém roce, začíná masopustní veselí! Odstartuje 7. ledna v Letech a závěr bude patřit nejspíš Karlíku, kde svůj historicky první fašank chystají na březen. Velkou várku masopustů najdete v našem tématu, podrobnosti a další termíny postupně zveřejníme na webu iDOBNET.cz. Mrkněte také na rozhovor s výtvarníkem Milanem Knížákem, na informace o nové ředitelce školy v Dobřichovicích nebo na to, jak hořelo ve skladu elektroodpadu v Letech. A v kultuře i sportu najdete tipy pro celou rodinu.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu iDobnet.cz:

Martin Chmelař: Sochařina je řehole i relax

Obrovské kamenné dílo už pár měsíců vzniká ve venkovním ateliéru ve Velké Chuchli. Sochař Martin Chmelař ze Zadní Třebaně tu tvoří sousoší vojáků a orlice pro pomník padlým v Orlové. Jak mu jde práce od ruky a co dalšího ho letos čeká?Procházka na Klonk nadchne nejen geology

Od Berounky ho máme doslova za humny, a tak vás tentokrát zveme na naučnou stezku kolem Klonku. Vede od Koněpruských jeskyní až do Borku u Suchomast. Skrývá 14 informačních panelů a měří 7,5 kilometru.

Trať mezi Karlštejnem a Berounem projde modernizací

Stavba má začít příští rok a trvat by měla přibližně tři roky. Součástí bude také rekonstrukce stanice Srbsko, úprava skal u obce Tetín a stavba odbočky Lom přibližně v polovině úseku mezi stanicemi.

Soubor ke stažení: eDOBNET_1_2023