U Věže vás čeká strhující muzika dua Jefis

Foto: z archivu KC Dobřichovice

DOBŘICHOVICE – Strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu přinese duo Jefis do Dobřichovic. Koncert se bude konat 25. ledna od 19:30 hodin v prostoru U Věže na zámku. Pavel Fischer zahraje na housle a Jakub Jedlinský na akordeon.

Pavel Fischer je houslista, pedagog a hudební skladatel. Ještě na univerzitní půdě se v roce 1989 stal spoluzakladatelem a primáriem Škampova kvarteta, s nímž téměř dvacet let pravidelně koncertoval na nejvýznamnějších světových pódiích. Spolupracuje s vynikajícími umělci z celého světa. Od roku 2008 se věnuje pedagogické činnosti na věhlasných hudebních akademiích v Anglii a Holandsku. Jakub Jedlínsy jako akordeonista a bandoneonista působí na festivalech v Česku i v zahraničí a jako sólista vystupuje s významnými profesionálními orchestry. Svou pedagogickou činnost spojil s Konzervatoří Pardubice a ZUŠ Vysoké Mýto, kde vyučuje hru na akordeon.

Tato energická dvojice překračuje s lehkostí hranice hudebních žánrů a přináší strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu. V jedinečných barvách zvuku houslí a akordeonu uslyšíte vlivy balkánské, židovské, irské, skotské, romské i mnohé další.