VIDEO: Brouk v hlavě se usadil také na slavnostech

Brouk v hlavěLetošní Dobřichovické divadelní slavnosti se pomalu chýlí ke konci. Stejně jako loni se jich zúčastnila i domácí Dobřichovická divadelní společnost (DDS), která mimořádně uspěla s premiérou inscenace Brouk v hlavě.

Rozpustilá fraška Brouk v hlavě je nejhranější hrou francouzského dramatika Georgese Feydeaua a patří dnes již mezi klasické inscenace, které si divadelní příznivci nenechávají ujít. Lechtivá situační komedie srší nespoutaným humorem, ironií i osobitým šarmem, kterého se s grácií zhostí i herci místní ochotnické společnosti. A sklidili nebývalý úspěch. Všech osm opakování v průběhu divadelních slavností bylo vyprodáno. Diváci si pod širým nebem na nádvoří dobřichovického zámku nechávali unášet uměním herců, kteří v představení předvedli, co všechno může způsobit zprvu nevinný, ale vzápětí málem zkázonosný nápad prověřit manželskou věrnost. Pod režijním vedením Petra Říhy zářili herci jako Karel Král, Hedvika Hájková, Jan Seidl, Jiří Šafránek, Petr Širc nebo Jiří Geissler v kulisách z Divadla na Vinohradech, v nichž exceloval dlouhé roky Viktor Preiss ve slavné dvojroli.

Letos jste na dobřichovických divadelních slavnostech mohli vidět dvě vlastní hry DDS, z nichž pohádka Byl jednou jeden král  uchvacovala stejně jako loni klasickým pohádkovým příběhem proloženým výtečnou hudbou. Mimo vlastní produkci se představily další amatérské soubory i dva hudební zážitky – vystoupení dámské vokální skupiny Cabinet a Jana Smigmátora se svými hosty, který zakončuje přehlídku 24. července, kdy Divadelní slavnosti končí.

Dobnet TV přináší krátké ohlédnutí za představením a láká tak všechny, kdo se letos nemohli zúčastnit, aby se těšili na další rok.

(vs, hej)