V srpnu startuje letní fotosoutěž Moje magické místo

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

Fotografická soutěž Ministerstva životního prostředí chce motivovat a ukázat nejširší veřejnosti mnohdy netušená místa a krásy české přírody. Fotky je možné zasílat během srpna a září.
Je přitom jedno, z jakého koutu České republiky fotografie pochází, ale měla by zachytit speciální místo v jakémkoliv chráněném území v České republice, tj. například v národním parku, chráněné krajinné oblasti, přírodní rezervaci nebo přírodní památce. Cílem soutěže je představit veřejnosti i ty nejzapadlejší nebo neokoukané pohledy z české přírody.

Úkolem soutěžících je najít buď ve svém okolí nebo při prázdninovém putování českou přírodou své magické místo, které je umístěné v některé z oblastí se zvláštní územní ochranou, včetně Soustavy Natura 2000 – zvěčnit ho na fotografii, opatřit komentářem a vše zaslat na e-mail akce@mzp.cz.

Pomůže vám přehled chráněných území ČR a pravidla soutěže.

Držitelé tří hlavních cen získají ubytování na dvě noci v jednom z národních parků ČR pro dvě osoby a tříhodinovou komentovanou vycházku se strážcem národního parku. O výhercích rozhodne odborná porota složená ze zástupců národních parků a odborníků z ministerstva životního prostředí.

(red)