Na Skaleckou pouť se chystá i kapela Olympic

Olympic
Foto: FB kapely Olympic

Již tento víkend se v Mníšku pod Brdy koná Skalecká pouť, nejvýznamnější kulturní a společenská akce města i okolí. Těšit se můžeme třeba na mši, trh, neckyádu i Olympic.

Program začne v sobotu 23. července v kostele sv. Václava na náměstí F.X. Svobody, kde v 7:30 začne zvát k poutnímu procesí soubor Ritornello. V osm hodin se procesí vydá na Skalku a na náměstí propukne trh.

V barokním areálu Skalka v 10 h začne slavnostní mše svatá, v 11:30 h pak koncert farní rodinné kapely Familion. Ve 13 h vystoupí sopranistka Irena Pohl Houkalová a klavíristka a zpěvačka Hana Robinson s koncertem Cenzonette spirituali. O hodinu později bude čtení z bible. V 15 h proběhne pobožnost Křížové cesty u skaleckých kapliček směrem k poustevně. Zcela výjimečně je od 9 do 16 hodin veřejnosti otevřená poustevna se sousoším Pieta od Jana Brokoffa.

Na náměstí F.X. Svobody se představí hned několik kapel: v 15:30 h Pakáš, v 17 h Fotr a kolektiv a v 19 h „to rozjede“ Olympic. Od 21 h propukne pravá pouťová zábava v restauraci Sokolovna v rytmu Galaxis bandu.

V neděli dopoledne bude farní zahrada patřit dětem, které od 10 hodin zhlédnou loutkovou pohádku O zlaté rybce. Za hezkého počasí se u Zadního rybníku koná od 14 h Sedmá mníšecká pouťová neckyáda, kterou zpestří kapela Třehusk. Vyvrcholením pouti bude v kostele sv. Václava Slavnostní varhanní koncert od 18:30 h.

Z doprovodném programu zmiňme pohádkovou prohlídku s prinzceznou Aničkou na místním zámku, které během víkendu proběhnou vždy mezi 10:30 h a 16:30 h. U penzionu Obora bude výstava drobného zvířectva, v sobotu od 8 do 17 h, v neděli od 8 do 13 h. Přístupná veřejnosti bude hasičská zbrojnice, která vyhlásila Den otevřených dveří v sobotu mezi 9. a 17. hodinou.

Desítky let trvající akci pořádá místní radnice a římskokatolická farnost.

(red)