V Králově Dvoře bude beseda o inovativní škole

Foto: Adéla Zelenda Kupcová
Foto: Adéla Zelenda Kupcová

Do letošního roku byly otevřeny čtyři inovativní základní školy zvané ScioŠkoly. V Praze 4 a 9, v Brně a v Olomouci. V příštím roce by měly vzniknout další tři. Jedním z kandidátů na umístění je také nedaleký Králův Dvůr.

V pondělí 7. listopadu od 18 hodin se zde v restauraci Berounský medvěd uskuteční beseda pro všechny zájemce o alternativní vzdělávání a ScioŠkolu. Účastníci mohou podpořit vznik ScioŠkoly v této lokalitě a dozvědí se také vše, co je zajímá. Například jak poznají, jestli je inovativní vzdělávání pro děti vhodné, zda je dostatečně připraví na přijímací zkoušky na střední školy a podobně.

„Zájem o otevření ScioŠkol nám projevují rodiče z různých míst v České republice, my ale máme kapacitu pro otevření škol omezenou. V následujícím roce můžeme otevřít tři školy. Proto potřebujeme zjistit, kde je zájem největší, abychom tam zaměřili pozornost nejdříve,“ říká vedoucí projektu Sylvia Jančiová.

Mimo zájem rodičů je důležitý také postoj obce a vhodná budova. Obojí je v Králově Dvoře na dobré cestě. Na besedě vystoupí Ondřej Šteffl, který představí koncepci ScioŠkol. Ta mění přístup ke vzdělávání tak, aby škola děti připravila na život v současném světě. Klade důraz zejména na schopnost přizpůsobit se rychlým změnám a také oblast osobního rozvoje.

Vzhledem k omezenému počtu míst na besedě je třeba registrace na e-mailu lmacaskova@scio.cz. Více informací o škole najdete zde.

(red)