Na letovskou náves přijede svatý Martin na koni

Foto: archiv
Foto: archiv

Svatomartinské posvícení vypukne v několika obcích. Těšit se na něj mohou také v Letech. Konat se bude v sobotu 12. listopadu na místní návsi. A program bude bohatý.
Celou akci zahájí stylový jarmark ve 13 hodin. Budou se prodávat hlavně zabíjačkové pochoutky, posvícenské koláče a svatomartinské víno.

Ve 13:15 h vystoupí flétnistka Andrea Kudrnová s anglickým harfenistou a zpěvákem Seanem Barrym. O půl hodiny později přítomné potěší děti z Mateřské školy Lety spolu se Školinkou Nona. Ve dvě hodiny odpoledne to rozjede kapela Třehusk s písněmi ze staré Prahy, samozřejmě o jídle.

Příjezd Martina na bílém koni a přípitek letošním svatomartinským vínem je plánovaný na 14:45 h. Vzápětí proběhne předání cen lidem, kteří nezištně pracují pro poberounský a podbrdský kraj a těm, kteří bez nároku na odměnu pracují pro Lety.

Na řadu přijde i pojídání posvícenských koláčků a požární útok malých hasičů SDH Lety. V 16 h dostane prostor rockový Harry Band. A po páté hodině oslavu zakončí ohňová show. Průvodcem celého odpoledne bude Olda Burda.

(red)