Cyklisté i běžci lámali rekordy v závodech po brdských hřebenech

Vyhlašování vítězů v závodě horských kol. Winter Trans Brdy 2022. Foto: Barbora Tesařová

LETY – Horská kola vyjela v sobotu 26. listopadu už po šestnácté z Letů u Dobřichovic do brdských kopců. Závody Winter Trans Brdy 2022 se konaly po dvouleté přestávce způsobené covidem. Spolu s koly vyrazili letos poprvé na půlmaratonový závod i běžci.

Nejzdatnější sportovci se přihlásili rovnou do obou klání. V tomto duatlonu se stal absolutním vítězem Jáchym Jarník (27) z klubu Lokal Blok, který zvládl oba závody bez šesti minut za tři hodiny. Závod na horském kole vyhrál Jan Škarnitzl (36) z Gapp system Koofix, trať ujel za hodinu 12 minut a 45 sekund. Mezi ženami zvítězila Pavlína Macková (22) s časem 1 hodina 37 minut a 20 sekund.

Z běžců byl nejrychlejší Lubomír Podlipný (48) z klubu SK Lajdáček, do cíle doběhl za hodinu 31 minut a pět desetin sekundy. Mezi ženami zvítězila Linda Egemová (31) s časem 2 hodiny a 4 minuty.

Na horských kolech vyjela během dopoledne z letovské návsi na 39,5 kilometrů dlouhou trať po brdských hřebenech více než stovka přihlášených cyklistů, kteří museli zvládnout převýšení 845 metrů. Desítky běžců pak překonávaly na 21 kilometrech převýšení 460 metrů.

V cíli čekal závodníky guláš, špekáčky, zabijačkové dobroty a pivo z místního pivovaru MMX. Výsledkovou listinu najdete zde.