V dolním Poberouní se bude uklízet

Ilustrační foto: archiv

V rámci oslav Dne Země se chystají jarní úklidy v moha městech a obcích dolního Pobeoruní. Uklízet se bude například v Berouně, Řevnicích nebo v Letech.

První z berounských akcí se uskuteční v sobotu 6. dubna, školy se ale mohou do projektu zapojit o den dříve. Dále radnice ve spolupráci s Emilem Šnaidaufem připravila na středu 24. dubna soutěžní akci pro školáky pod názvem Krasovým kaňonem Berounky, která je spojená s exkurzí. O den později, tedy ve čtvrtek 25. dubna od 9:00 do 12:00 hodin se na Husově náměstí uskuteční informační kampaň na podporu ochrany životního prostředí.

Akce nazvaná Ukliďme si Lety proběhne v sobotu 6. dubna. Účastníci budou mít tentokrát kromě úklidu v obci za úkol i jarní údržbu dětského hřiště u FK Lety. Sraz dobrovolníků je v 10 hodin na návsi. Ukončení akce se plánuje ve 13 hodin. Úklidy plánují jednotlivci a organizace také v Řevnicích, Zadní Třebani nebo Dobřichovicích. Vše najdete na uklidmecesko.czuklidmecesko.cz. Úklidovou akci můžete také sami zorganizovat a na webu zveřejnit.

(pan)