Podpořte nově vybudovaný mládežnický team JO TJ Sokol Dobřichovice

Jachtklub Dobřichovice Foto: archiv klubu

DOBŘICHOVICE – Dobřichovický jachtklub je nejstarší klub ve Středních Čechách. Jeho historie je dlouhá, pestrá a obsahuje celou řadu skvělých sportovních výsledků, včetně mistrovských titulů. Nyní v klubu úspěšně vzniklo dětské družstvo, které můžete podpořit i vy!

Je to už přes pětadvacet let, kdy poslední děti začínaly s jachtingem na Berounce. Důvodem je i to, že založit dětské družstvo v jachtingu je poměrně náročné. “Současná situace je však velmi příznivá a my věříme, že jsme na počátku velkého rozkvětu mládežnického jachtingu v Dobřichovicích. Místní tradiční jachtařské rodiny vytvořily pevný základ v podobě čtyř zapálených trenérů a osmi dětí ve věku 7 až 11 let,” sdělil Ondřej Krátký z jachtklubu.

A tak bylo úspěšně založeno dětské družstvo. “Staré dětské plachetnice jsme zrekonstruovali a čtyři nové dokoupili. Na nových plachetnicích se členové našeho družstva úspěšně zúčastnili juniorského mistrovství ČR a k Berounce přivezli Modrou stuhu Vltavy z ČYK v Praze,” dodal Krátký.

Pro další rozvoj a práci s mladým teamem na příští sezónu plánují trenéři vybudovat profesionální molo, které rozšíří kapacitu jejich skromného přístaviště a zároveň dětem umožní kotvit plachetnice přímo na vodě.

Pokud vás činnost jachtklubu zaujala a chcete team podpořit, můžete prostřednictvím crowd-fundingové kampaně na portálu hithit.cz ZDE nebo pomocí QR kódu.

A co můžete získat? Například svezení na dětské plachetnici, letní odpoledne s paddleboardy v soukromí dobřichovického přístaviště, zapůjčení dětské plachetnice na víkend nebo jízdu na kajutové plachetnici se zkušeným kapitánem.