Zbrusu nové králodvorské centrum vyzkoušeli první sportovci

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Králův Dvůr na Berounsku se pyšní novým moderním víceúčelovým sportovním centrem.

Slavnostní pásku v sobotu 6. června společně přestřihli náměstek středočeského hejtmana pro oblast financí Jiří Peřina a králodvorský starosta Petr Vychodil.

„Rád bych popřál novému sportovišti, aby je využívali nejen závodníci, ale všichni, kteří mají kladný vztah ke sportu nebo jej díky sportcentru získají. Atmosféra při otevření centra byla vynikající a já věřím, že taková vydrží i po celou dobu jeho fungování,“ prohlásil Peřina.

Nové sportoviště stálo 16 milionů korun, náklady byly z velké části hrazeny z dotace Regionálního operačního programu Střední Čechy. „Díky transparentnímu výběrovému řízení se nám podařilo ušetřit částku asi 3,5 miliónu korun, z níž mohla být navíc pořízena přetlaková nafukovací hala pro zimní využití tenisových kurtů. Ta měla bez DPH vyjít na zhruba tři miliony korun, ale opět jsme byli úspěšní při výběrovém řízení, a celková cena pro oba antukové kurty nakonec je necelé dva miliony korun bez DPH,“ konstatoval Vychodil.

Sportoviště je tvořeno čtyřmi víceúčelovými a jedním fitness hřištěm, rodiče tu naleznou i dětskou lezeckou stěnu. Nové moderní víceúčelové hřiště bude využívat zázemí sousední sportovní haly. Součástí centra je kvalitní zázemí pro sportovce v podobě dvou šaten a jedné místnosti pro umístění sportovního náčiní, byla rozšířena rovněž parkovací stání.

„V dopoledních hodinách bude areál sloužit králodvorským školám a odpoledne pak místním sportovním oddílům, sdružením a široké veřejnosti,” upřesnil starosta Králova Dvora.

(red)