V Černošicích shořela chata, škoda je přes milion

Foto: HZS Středočeského kraje
Foto: HZS Středočeského kraje

V noci na sobotu 23. dubna bojovalo pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů s požárem dřevěné chaty v Černošicích. 

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Řevnic a dobrovolné sbory Mokropsy-Černošice, Jíloviště a Dobřichovice. V rámci mezikrajské výpomoci se zásahu zúčastnila také jednotka HZS hlavního města Prahy ze stanice Radotín. Celkem se sjelo sedm cisternových automobilových stříkaček.

První jednotka byla na místě osm minut od nahlášení. Dvoupatrová chata o půdorysu zhruba 20 x 10 metrů ale byla již celá v plamenech. Ty se dokonce začaly šířit do zarostlé stráně nad objektem. V ohrožení byly další dvě chaty v těsném sousedství, které se podařilo uchránit.

Hasiči požář lokalizovali přibližně za třicet minut, ale až dvě hodiny trvala jeho úplná likvidace a následná kontrola termokamerou. Mokropeská jednotka zůstala na místě jako dohled až do sobotního rána.

Majitelka chaty byla na místě a lehce si popálila ruku. Zranění jí na místě ošetřili hasiči, odmítla přivolat lékaře. Vyšetřovatel odhadl škody na stavbě a vybavení na jeden milion korun, uchráněné hodnoty poloviční částkou. Příčina vzniku se vyšetřuje. Pravděpodobně ale šlo o nevhodnou konstrukci komínového tělesa.

(red)