Podbrdský motoráček opět vyrazí na koleje

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Nostalgické jízdy pěti historickými vlaky včetně Podbrdského motoráčku budou i letos. Středočeský kraj na ně přispěje necelým milionem korun. Stejnou finanční podporu schválil i pro rok 2017.

„Společnost KŽC Doprava rozšíří ve středních Čechách provoz nostalgických vlaků, známých pod názvy Posázavský, Kokořínský, Polabský, Podlipanský a Podbrdský motoráček. Historické železniční linky převede z příležitostných na pravidelné, a to o víkendech a vybraných svátcích letní sezony,“ přiblížil hejtman Středočeského kraje Miloš Petera, který má oblast dopravy v kompetenci.

„Zachránili jsme 34 historických kolejových vozidel převážně dieselové trakce, většinu z nich provozujeme na pravidelných a příležitostných nostalgických vlacích. Provozujeme soubor příležitostných historických železničních linek. Zaměstnáváme 55 osob, kterými zabezpečujeme roční provoz v rozsahu téměř 250 tisíc vlakokilometrů,“ informoval jednatel KŽC Doprava Bohumil Augusta.

Podle hejtmana Miloše Petery tato činnost podpoří cestovní ruch ve středních Čechách. Jízda historickými vozy je pro cestující navíc velkým zážitkem a pomáhá k zachování některých tratí, na kterých se už pravidelně nejezdí.

(red)