Prezident podporuje rozvoj cestovního ruchu v Brdech

Foto: KÚSK
Foto: KÚSK

Návštěva prezidenta Miloše Zemana ve středních Čech byla podle hejtmana Petery úspěšná. V závěru diskutovali o vývoji cestovního ruchu v Brdech, naopak se negativně postavili k výstavbě rychlodráhy Praha-Beroun a přehrady na Berounce.

Poslední den návštěvy prezident Zeman s doprovodem navštívil jinecké kasárny. „Velkou perspektivu pro budoucí rozvoj nejen městyse Jince, ale i celé jihozápadní části Středočeského kraje, představuje nová Chráněná krajinná oblast Brdy (CHKO), která vznikla v letošním roce. Chceme ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky řešit neutěšenou dopravní situaci napříč územím nové CHKO. Brdy mají velký potenciál z hlediska návštěvnosti turistů, ale zatím jim k tomu chybí potřebná infrastruktura,“ konstatoval středočeský hejtman Miloš Petera.

Třetí návštěvu prezidenta Miloše Zemana ve středních Čechách pak hejtman zhodnotil jako úspěšnou. Jako ústřední témata označil: „Kromě palčivého tématu současnosti, jakým je nebezpečí neřízené migrace, jsme se po celou dobu návštěvy prezidenta v našem regionu věnovali i oblasti dopravy. Shodli jsme se na tom, že je třeba urychleně dokončit Pražský okruh a další důležité silniční stavby, například dálnici D 3 z Prahy do Českých Budějovic. Naopak nepodporujeme výstavbu rychlodráhy Praha–Beroun a projekt přehrady na Berounce. Podobně jako prezident Zeman se domnívám, že první zmíněný nápad je špatný ekonomicky a druhý z hlediska ochrany přírody. Prezident si také při cestách po středních Čechách všiml, že na některých místech jsou naše silnice ve špatném stavu. Vysvětlil jsem panu prezidentovi, že děláme vše, co je v našich silách, abychom to zlepšili. Ale ve Středočeském kraji jezdí nejvíce aut v republice a máme také nejhustší dopravní síť v České republice. Věřím, že se nám podaří navýšit objem peněz ze Státního fondu dopravní infrastruktury a  stav středočeských silnic dále zlepšovat.“