Turisté se opět těší na tradiční pochody Brdami

Blíží se oblíbené pochody Zimní brdský přechod a Zimní brdská padesátka. Oba se uskuteční ve stejný den, v sobotu 24. února. A oba začínají na řevnickém železničním nádraží.

Start je naplánovavý mezi 6:45 a 10:30 hodin pro všechny kromě zájemce o 50kilometrový úsek. Ti musí přijít do 8 hodin ráno. Připraveny jsou čtyři různé trasy od 16 do zmiňovaných 50 kilometrů. A všechny končí v Davli.

Účastníci 16kilometrového úseku půjdou přes tyto záchytné body: U Trojáku – Řitka – Sloup. Výlet na 26 kilometrů jde přes Píšťák – Jezírko – Na rovinách – Mníšek – U šraňku – Řitka – Sloup. Trasa na 35 kilometrů vede přes Halouny – Na Soudném – Na rovinách – Rymáně – Bratřínov – Bojanovice – Sloup. A na nejdelší 50kilometrové trati se všichni poznají tato místa: Halouny – Na Soudném – Knížecí studánky – Voznice rozc. – Kytín – Na rovinách – Rymáně – Bratřínov – Bojanovice – Sloup.

Poslední výletník by měl do cíle dorazit v 19:15 hodin. Organizátoři proto doporučují výbavu přiměřenou ročnímu období a době, kterou turisté stráví v brdské přírodě.

Oba pochody již hodně pamatují. Nebo přesněji, jejich účastníci mají hodně na co vzpomínat. Zimní brdský přechod se půjde po padesáté druhé a Zimní brdská padesátka vstupuje do páté dekády 41. ročníkem.

Pořadatelem tradiční zimní akce je TJ Čechie Karlín, který loni zaznamenal 352 milovníků zimního pochodu Brdami.

(pan, lib)