Radní kraje odsouhlasili turistickou oblast v Brdech

Foto: L. Hochmalová

Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, z.s., je novým destinačním spolkem, jehož vznik odsouhlasila Rada Středočeského v půlce března. Toto rozhodnutí ale musí ještě schválit zastupitelé.

Na programu ho budou mít na svém zasedání v dubnu. Například Řevnice již odsouhlasily své členství.
O založení turistické oblasti Brdy a Podbrdsko se od roku 2016 pokoušely dvě organizace, jejich vzájemná jednání však ztroskotala. „Úlohou destinačního managementu je rozvíjet oblast a popularizovat ji tak, aby byla vnímána jako turisticky atraktivní. Středočeský kraj hodlá investovat do nové agentury pro Brdy a Podbrdsko 600 tisíc korun. Je to dokonce mnohem více než se dává v obdobných případech, kde se tato částka pohybuje okolo 200 tisíc korun,“ uvedl radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler.

V únoru 2018 proběhlo jednání se strategickými partnery, kteří se vstřícně vyjádřili k navrženým stanovám a projevili zájem o účast ve spolku. Z tohoto jednání se vyprofilovaly jako možní zakládající členové připravovaného spolku následující organizace: Ekologické centrum Orlov, o. p. s., města Příbram a Řevnice a mikroregion Hořovicko.

(pan)