Malí i velcí si v Radotíně připomenou bezpečnost na silnicích

Foto: MČ Praha 16
Foto: MČ Praha 16

Městská část Praha 16 ve spolupráci s preventisty Policie České republiky pořádá v sobotu 23. dubna tradiční dopravně-bezpečnostní akci „Bezpečné jaro 2016“. Začne ve 13:30 hodin.

Proběhne na Dětském dopravním hřišti v areálu Základní školy Praha – Radotín v ulici Loučanská a i v areálu Biotopu Radotín v ulici K Lázním.

Odpoledne pro celou rodinu má vtipnou, hravou a hlavně nenásilnou formou připomenout malým a mladým účastníkům silničního provozu základní bezpečnostní pravidla.

Stejně jako v minulých ročnících se návštěvníci mohou těšit BESIP team a jejich stanoviště, na odbornou radu firmy Ski a Bike centrum Radotín, policejní psovody Policie České republiky se svým čtyřnohými zásahovými parťáky a svou majestátnost přijedou předvést i koně strážníků Městské policie hlavního města Prahy.

Během celého odpoledne si účastníci budou moci vyzkoušet jízdu na dopravním hřišti řízeném semafory a jízdu zručnosti pod bedlivým okem strážníků Městské policie hl. m. Prahy. V areálu Biotopu Radotín proběhne ukázka záchrany tonoucího se člověka v režii Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy. A nejen ty nejmenší potěší pohádka Klaunů z Balónkova. Připraveny budou i různé soutěže, zajímavé hry, a kvízy, samozřejmě s drobnou odměnou a průběžným losováním účastnických kartiček o jednak o hodnotné ceny.

(red)