Lucky band zahrál na radotínském bále

Foto: archiv MČ Radotín
Foto: archiv MČ Radotín

Již po jednadvacáté se pátého února tančilo na Radotínském bále. Tentokrát k tomu zahrál Lucky band. Královehradecká kapela hrála s chutí a dobře, hosté v sokolovně se bavili, tanečníci tančili, tombola byla bohatá… Co víc si přát?

O osmé hodině večerní se dlouho připravovaný a zdobený sál slavnostně otevřel pro XXI. ročník bálu. Úvodního slova se opět ujal radotínský starosta Karel Hanzlík, který poté na pódiu přivítal Lucky band – skupinu nejen šťastnou, ale také hned dvou Lucií najednou. Ta však sotva stačila odehrát zahřívací skladbu, když přišlo předtančení. Na parketu se vystřídaly obě maturitní třídy Gymnázia Oty Pavla a za svá vystoupení sklidily zasloužený potlesk.

Jak to vypadá, když se tanec změní v osobní vášeň, to v malé pauze předvedli ve svém okouzlujícím předtančení tanečníci Antonín Vyhňák a Jana Brandejsová. Celou sérii standardních tanců uzavřeli skvostným quickstepem v tak ďábelském rytmu, že dech popadali nejen oni, ale i diváci, kterým chvíli trvalo, než spustili bouřlivý potlesk.

Pak si zase všichni tancechtiví šli vyzkoušet, zda jsou schopni se viděnému ideálu alespoň přiblížit. Naštěstí nebyly nikdy na parketu všechny páry, ale i tak se nikdo nemohl rozmáchnout tak, jako by měl plochu sám pro sebe.

Mezitím hodně lidí dokupovalo zbylé hrací lístky do tomboly nebo vyzvedávalo výhry. Těch bylo opět požehnaně, díky obrovské štědrosti sponzorů. O další malou pauzu pro kapelu i tančící se postarali juniorští mistři Evropy i světa ve stepu Tereza Švejdová a Adam Vojtovič. Předvedli jediné číslo, ale i tak nadchli.

Nakonec přišlo losování 11 hlavních cen. Spolu se starostou se ho ujala jedna z Lucií a postupně tak rozdali deset různých elektrospotřebičů, až se propracovali k ceně hlavní, 82centimetrové LED televizi. A i ta našla svou vítězku.

A pak? Zábava pokračovala…

(kd)