Závodní cyklistickou sezonu otevírají Dobřichovice

Foto: archiv pořadatele
Foto: archiv pořadatele

Tradiční otvírák nové cyklistické sezóny Trans Brdy České spořitelny, na který se po dlouhém zimním cyklistickém půstu těší velcí i malí bikeři, odstartuje v sobotu 23. dubna v Dobřichovicích.

Zázemí dobřichovického areálu po loňské vydařené premiéře podruhé zazáří novotou, závodníci i jejich doprovod se poprvé seznámí se všemi novinkami ročníku 2016. Atmosféra bude prosycena nadšením a nedočkavostí na první start, který ozdobí zvučná jména českého MTB včetně olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého.

Dospělí závodníci si letos mohou vybrat ze tří tras. Hlavní „B“ měří 58 km a má převýšení 1529 m. Vede po stejné trati jako loni, pouze v jednom úseky byly opět pro zpestření zakomponovány kořenové pasáže známé z brdské trasy před několika lety. Trať je suchá, až na pár úseků, které nevyschnou nikdy až do horkých letních dnů. Za současného stavu bude závod velmi rychlý, účastníky čekají klasické Trans Brdy plné pěkných stoupání a technických pasáží, ale i rovinatých úseků, voňavých lesních cest a míst s krásnými vyhlídkami na okolí.

Druhá závodní trasa C v délce 30 km s převýšením 920 m nedoznala oproti loňskému roku žádných změn. Na „žluté“ trati se poprvé představí i závodníci na e-bikách, kteří vyrazí do závodu na svých strojích o čtvrt hodiny dříve než ostatní „Céčkaři“.

To trasa D – Fitness jízda nabídne účastníkům kompletně novou trať. Začátečníci, pohodáři, nezávodní typy a rodinné týmy s dětmi se vydají na dobře značenou trasu úplně opačným směrem než loni. „Vzhůru na Karlík!“ dalo by se zvolat, protože nezávodní vyjížďka povede cyklisty nádherným karlickým údolím, tedy lesy s krásnými výhledy, kde si spousta Pražáků postavilo chaty, aby si o víkendu v přírodě odpočinuli od městského shonu. Trasa měří 17 km, převýšení je 473 m, ale na rozdíl od „Déčka“ 2015 bikery nečeká žádné prudké stoupání ani krkolomné sjezdy.

Dříve než odstartují trasy B, C a D se ke slovu dostanou nejmenší závoďáci – děti v 5 věkových kategoriích (od nejmenších do 13 let) a jedné kategorii mrňousů na odrážedlech navrch v rámci ČT 😀 Junior Trophy. Trasa dětských závodů bude vytyčena hned vedle zázemí celé akce.

Bohatý doprovodný program je připravený pro všechny návštěvníky akce, nebude chybět pestrý výběr občerstvení, slavnostní vyhlašování a odměnění dětských i dospělých vítězů ze všech kategorií na velkém pódiu, tombola, spousta zajímavých soutěží pro děti i dospělé a prodejní stánky partnerů letošních závodů Kolo pro život.

Všechny podrobnosti včetně registrace najdete zde.

(red)