V Dobřichovicích už tuto sobotu startuje seriál Kolo pro život

Foto: archiv organizátora

Nová sezona oblíbeného seriálu pro veřejnost Kolo pro život odstartuje už tuto sobotu 21. dubna v Dobřichovicích. Kromě profi bikerů si zazávodí i děti, připravena bude i nesoutěžní trasa.

Trénovaní závodníci si mohou pro úvodní podnik seriálu s názvem ČT Trans Brdy vybrat, zda zvolí trasu dlouhou 39, nebo 61 kilometrů. Obě dokonale prověří jejich kondickou připravenost i technické schopnosti a obě jsou vedeny brdskými lesy.

Na start hlavní trasy se postaví i nejlepší český biker současnosti a olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý či trojnásobný olympijský medailista a pětinásobný mistr světa na skifu Ondřej Synek.

Pro širokou veřejnost a rodiny s dětmi je určena nesoutěžní Fitness jízda v nenáročném terénu. Vyjížďka dlouhá 17 kilometrů (s možností zkrácení na 14 km) vede nejprve po cyklostezce směrem na Prahu, ve Všenorech překonává řeku, projede okrajem Černošic do Vonoklas a kolem Hradinovského kopce. Odtud se trasa stáčí zpět přes Černošice a po druhém břehu Berounky po cyklostezce se dostanete zpět do areálu v Dobřichovicích.

Nezbytnou součástí programu jsou dětské závody. Děti startují od nejstarších kategorií po nejmladší, chlapci a dívky zvlášť. Závodní okruh měří přibližně 800 metrů až 1,1 kilometru, obtížnost pro jednotlivé věkové kategorie je odstupňována počtem kol. Nejmenší děti se mohou zúčastnit závodu na odrážedlech. Chybět nebude ani bohatý doprovodný program. Více informací a přihlašovací formulář na některý ze závodů najdete zde.

(ph)