VIDEO: Děti vystavují díla s tématem Vyhnání z ráje

arteradky 2016 vyhnani z rajeV chladnějším nedělním odpoledni 10. dubna se sešli milovníci umění a příznivci děl, která vznikají z rukou dětí pod vedením umělkyně tělem i duší Radky Charapovové.

Nádvoří dobřichovického zámku se zaplnilo nejen účinkujícími v doprovodných programech s tanečníky a hudebníky, ale také asi 90 malými i většími vystavujícími umělci. Ti tentokrát ztvárnili téma Vyhnání z ráje, které Radka Charapovová pojala pro každou dětskou věkovou skupinu jinak. Těm menším ho přiblížila k nevinné cestě Karkulky, která netuší, co ji na cestě potká a s většími „nakousla“ i ožehavé téma smrti.

Na zámku bylo plno. Nadšená atmosféra a hojná účast svědčila o tom, jak kvalitní lektorkou Radka Charapovová je. Její umění tkví v síle témat a schopnosti je přiblížit dětem, ale také v respektu k dětské duši a talentu vzbudit v ní nadšení i umělecký zápal. A využívat přitom netradiční přístup.

Díky videu DOBNET TV můžete nahlédnout do bohatství dětské kreativity podpořené v dílnách zmiňované umělkyně. Výstava je k vidění v prvním patře dobřichovického zámku až do 28. dubna. Klíče jsou k vyzvednutí v restauraci.

(hej, vs)