Dnes se otevřou nové brdské cyklotrasy

Ilustrační foto: archiv

Letní měsíce využili v Brdech k vyznačení nových cyklotras, které tak představují rozšíření těch stávajících o 270 km. Ve čtvrtek 27. srpna se slavnostně otevřou v Zaječově.

Akce odstartuje ve 12 hodin u obecního úřadu přestřižením pásky. Prvními cyklisty, kteří se po nově vyznačených cyklotrasách vydají, budou první místní děti a děti z Velo Akademie. Po nich se pak na svou cestu mohou vydat i další nadšenci kolového sportu a krásné krajiny. Připraven je také stánek, ve kterém zájemci získají informace o zajímavých cílech v Brdech i ve středních Čechách.

Rozhodně hodláme pokračovat v budování další turistické infrastruktury, která tento drsný kraj středních Čech návštěvníkům zpřístupn,” řekl Martin Draxler, středočeský radní pro regionální rozvoj, cestovní ruch a sport.

Právě dokončený projekt se realizoval z prostředků spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, mezi jehož členy patří například Středočeský kraj, měst Příbram, Mikroregion Hořovicko a Ekologické centrum Orlov. Navazuje na poslední značení proběhlé v roce 2011. Značení 12 cyklotras vyšlo spolek na 1 004 300 korun.

(red)