Krásy Brd a Podbrdska přibližují nové brožury

S objevováním rozsáhlé oblasti, která desítky let sloužila vojenským účelům, vám pomohou nové tiskoviny vydané Turistickou oblastí Brdy a Podbrdsko.

O tom, že Brdy a Podbrdsko nejsou pouze krajinou hustých lesů a vojenských památek, návštěvníky přesvědčí nový tiskový materiál představující region. V něm se zájemci dozví, kam se vydat na výlet s dětmi, které hrady a zámky by neměly uniknout jejich pozornosti, nebo jak nejsnáze poznat místní zvyky a tradice. Brdy a Podbrdsko jsou však především krajem s industriální a vojenskou minulostí, s níž seznámí právě hlavní brožura „Najděte svou krajinu samoty a ticha“. Nakonec nechybí ani přehled oblasti v číslech. Věděli jste například, že na Svaté Hoře u Příbrami se událo na 4000 zázraků uznaných Vatikánem? Nebo že po dlouhých 90 let byl vstup do Brd přísně zakázán?

Další vydané brožury přinášejí celkem 20 tipů na výlet, resp. 10 výletů pěšky a 10 cyklo výletů. Každý výlet obsahuje popis trasy i zajímavostí v okolí, orientační mapku se zaznačenou trasou, informaci o její délce a náročnosti. Nezapomnělo se ani tip na dobré jídlo, a tak každý z výletů obsahuje tipy na místní gastronomii. Brožury obsahují lehké trasy vhodné pro rodiny s dětmi, i náročnější pro sportovce.

Kolekci doplňuje také 6 informačních letáků, které představují jednotlivé turistické cíle. Slouží tak jako krátká pozvánka na hrady a zámky, rozhledny, místa spjatá s vojenskou minulostí nebo třeba do muzeí a galerií.

„Online propagaci regionu na webu a sociálních sítí nově doplňujeme i o propagační brožury. Těmi bychom chtěli pozvat turisty do rozmanitého regionu, ve kterém si každý najde to svoje. Přijměte proto naše pozvání a nechte se inspirovat tipy na výlety, které jsme si pro vás připravili. Ať už se vydáte do center historických měst, nebo vystoupáte na vrcholky hor, kde téměř nikoho nepotkáte, Brdy a Podbrdsko si jistě zamilujete“, říká Martin Draxler, předseda spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko a radní Středočeského kraje.

Inspirativní brožury a letáky jsou k dostání ve vybraných turistických cílech a informačních centrech, nebo online na webu brdyapodbrdsko.cz.

(red)