Policie varuje: Pozor na zloděje!

Ilustrační foto: archiv
Ilustrační foto: archiv

V našem regionu se v posledních týdnech zvýšil počet vloupání do rodinných domů. Zloději kradou nejvíc v Černošicích a Řevnicích. Policie ČR vyzývá všechny majitele domů, aby byli opatrní a pečlivě zamykali svá obydlí.

K mnoha krádežím došlo během února v Černošicích, Řevnicích i Dobřichovicích. Zloději se zaměřují hlavně na cennosti a peníze. „Zprávy o vloupáních evidujeme a předáváme je Policii ČR, která je dále vyšetřuje. Pokud se lidé ocitnou v takové situaci, je nejlepší volat přímo Policii ČR, například služebnu v Řevnicích,” řekl vedoucí Městské policie v Černošicích Gregor Dušička.

Podle informací Policie ČR krádeží poslední dobou přibylo, ačkoli je zima a ze statistického hlediska je nejrizikovějším obdobím pro krádeže léto. Zloději se často nezastaví před žádnou překážkou. Například na začátku února se neznámý pachatel vloupal do rodinného domu v Černošicích, kam vnikl po vypáčení balkonových dveří a ukradl peníze a šperky, totéž zažili o pár dní později obyvatelé jednoho domu v Řevnicích. Na vyšetřování vyloupených domů spolupracují také kriminalisté. „Případů je víc, zatím ještě nejsou uzavřené,” potvrdila por. Bc Jana Dětská, tisková mluvčí Praha-venkov západ. Zatím není jisté, zda se jedná o jednoho, nebo o více pachatelů.

Obezřetnost je opravdu na místě, už jenom pečlivé zamčení dveří a zavření oken může odradit náhodného zloděje, ideální je samozřejmě alarm. Je také důležité, aby lidé neupozorňovali, když odjíždějí na delší dobu na dovolenou, případně požádali přátele či sousedy, aby jim dům kontrolovali. Policie dále radí, aby si lidé uložili cennosti a peníze na bezpečné místo, je také praktické mít všechny cennosti na fotografiích jako dokumentaci pro pojišťovnu v případě krádeže.

Při jakémkoli podezření volejte policii na telefonní číslo 602 750 902 (služebna Řevnice) nebo přímo na linku 158.

(lp)