VIDEO: Nezmaři oslavili na zámku 40. narozeniny

Velmi zajímavý koncert se konal 28. února večer na dobřichovickém zámku. Folková kapela Nezmaři tady svým koncertem oslavila 40. výročí od svého založení.

Během koncertu zahrála své nejznámější hity i písně z nového alba.

V zaplněném sále bylo opravdu co poslouchat. Nezmaři ve složení Tonda Hlaváč, Šárka Benetková, Pavel Zajíc a Pavel Jim Drengubák potěšili přítomné diváky nejen svým zpěvem, ale i vyprávěním o historii kapely a vtipnými historkami z jejího života.

Hlavní průvodce večera Pavel Zajíc postupně představil všechny, kdo v kapele působili za dobu její existence, například Pavlínu Jíšovou, Jardu Matějů nebo Lenku Slabou. Vedle zpěvu mohli diváci vidět také fotografie z historie kapely, které byly promítány na plátně. Pavel Jim Drengubák poté zavzpomínal na legendární folkový festival Porta, kde kapela dvakrát zvítězila a získala Zlatou Portu, i na to, jak vznikly některé slavné písničky. Písně Bodláky ve vlasech, Písek, Když nad ránem ozvou se kohouti nebo Ráno bylo stejný zpíval s kapelou celý sál. Nezmaři připomněli i legendárního písničkáře Wabiho Daňka, který loni na podzim zemřel, když zahráli Píseň, co mě učil listopad.

Dlouhý potlesk na konci koncertu a dva přídavky svědčily o tom, že diváci si hudební večer pěkně užili. Krátkou reportáž na koncertě natočila DOBNET TV.

(ob, mn, lh)