Ivan Mládek zazpíval v řevnické škole

ivan mladekŘevnická škola v rámci projektu Celé Česko čte dětem i nadále zve známé osobnosti, které dětem představují své oblíbené knížky. V únoru přišel za chlapci a děvčaty do řevnické školy zpěvák a hudebník Ivan Mládek.

Ivan Mládek podle svých slov raději zpívá či si povídá, než čte, a tak přizval svou vnučku Elinku, žákyni 3. C, která svého dědečka ve čtení zastoupila. Nejdříve přečetla prvňákům a druhákům úryvek ze Špalíčku pohádek Františka Hrubína a pak třeťákům a čtvrťákům kousek mezi dětmi velmi oblíbeného Příběhu malého poseroutky od Jeffa Kinneyho.
Muzikant a skladatel v jedné osobě ochotně odpovídal na zvědavé otázky týkající se hudby – hraní na banjo i jeho autorské činnosti. Jednou z nich bylo: „Proč Jožin z bažin žere hlavně Pražáky?“ Samozřejmě nás to také zajímalo, ale podle zástupkyně pro 1. stupeň Petry Mejstříkové Sulkové patří toto tajemství žákům ze řevnické školy.
Ve svém živlu se Ivan Mládek ocitl, když ho děti požádaly, aby zahrál. Přinesl si svoje banjo, které i mnozí učitelé viděli naživo poprvé v životě. Zahrál přibližně osm písniček, které děti zpívaly nadšeně spolu s ním. Chtěly i tančit, ale v rámci zachování budovy školy jim to nemohlo být umožněno.
Ivan Mládek je podle zástupkyně Mejstříkové Sulkové velice milý, ochotný a usměvavý 73letý pán, který dětem ochotně zazpíval i písničky, o kterých myslel, že si je nebude pamatovat. „Přála bych vám vidět, jak nadšeně a bezprostředně děti zpívaly s ním a jak znaly texty jeho písniček. Závěrečný aplaus si v ničem nezadal s pražskou Lucernou. Byl to takový řevnický ´megakoncert´. Nakonec pan Mládek obdaroval děti dvěma exempláři svojí autorské hry „Jožin z bažin“, doplnila Petra Mejstříková Sulková.
Vstřícnost známého baviče se projevila také při tom přání všech 350 dětí o autogram. Pedagogové chtěli tuto autogramiádu zkorigovat na jeden podpis pro třídu, ale Ivanu Mládkovi tak velký zájem nevadil a udělal radost všem, kdo o jeho podpis stáli.
Na další osobnost se děti v Řevnicích mohou těšit už 25. března. Její jméno ale zatím zůstává tajemstvím.

(lh)