Středními Čechami v sobotu projedou historické vozy

Foto: archiv organizátora
Foto: archiv organizátora

I letos se můžeme těšit na účastníky mezinárodní rallye 7 Castles Trial, kteří se z Prahy vydají na okružní jízdu a zastaví se například v Karlštejně či Dobřichovicích.

Přes 60 týmů s historickými vozy postupně odstartují v sobotu ráno z areálu v blízkosti ruzyňského letiště. Pak se vydají směrem na Smečno, Křivoklát, Kněževes a Krušovice. Zde poobědvají a vyrazí na Karlštejn a poté do Dobřichovic. Na ulici 5. května by měly mezi půl třetí a čtvrtou své vozy zastavit a potěšit místní nadšence. Poslední zastávkou před Prahou bude Zbraslav.

Ve „špalíru“ čtyřkolých krasavců najdeme účastníky z devíti zemí. Pestrá je i skladba startovního pole. Díky hojné účasti týmu ŠKODA Classic, který do Prahy přiveze osm exponátů z mladobolesvaského muzea, mají nejčetnější zastoupení tuzemské vozy Škoda (11 aut), po nich Porsche (9) a o třetí místo se dělí značky MG a Lancia s pěti vozy ve startovním poli. Diváci se mohou těšit na historické automobily 26 různých značek, mezi kterými nechybí opravdové rarity – například Siata Gran Sport, která v květnu pojede Mille Miglia a v rámci 7 Castles Trial projde testováním před tímto náročným závodem, který je právem celosvětově považován za absolutní vrchol veteránské scény.

Všechny informace o závodu najdete zde.