Skauti přivezou Betlémské světlo už po třicáté

Niklas Lehner zapálil plamen Betlémského světla 2018. Foto: Betlemskesvetlo.cz

V letošním roce se chystá třicátá cesta skautů s Betlémským světlem. Do České republiky poputuje z rakouského Lince. A dorazí také do našeho regionu.
Ještě loni se světlo předávalo ve Vídni. Ale letos se vše odehraje ve zmiňovaném Linci, kde novodobá tradice před třemi desítkami let začala. Tak zvaným „Dítětem světla“ jubilejního ročníku je jedenáctiletý Niklas Lehner z Horního Rakouska. Plamen zapálil 28. listopadu v jeskyni narození Ježíše. Světlo dostal od kněze řecké ortodoxní církve.

Niklas Lehner přivezl Betlémské světlo do Lince. Foto: Betlemskesvetlo.cz.

 

Výpravu z naší republiky tvoří budějovičtí a plzeňští skauti. Ti Betlémské světlo přivezou v sobotu 15. prosince po ekumenické bohoslužbě v Linci. Do jihočeské metropole dorazí kolem osmé hodiny večer.

Světlo pak do různých koutů republiky rozvezou skautští kurýři vlaky v neděli 16. prosince. Slavnostní přivítání proběhne hned ve třech významných katedrálách, v Brně na Petrově v 9 hodin a o hodinu později v Praze u sv. Víta a v Olomouci u sv. Václava.

V Radotíně si malý kousek vánočního kouzla můžete pomocí vaší svíčky či třeba lucerničky odnést v neděli 23. prosince. Skauti ho pro vás budou mít od 15 do 17 hodin v kostele svatého Petra a Pavla, kde budou také zpívat koledy a s příchozími ochutnávat cukroví.

Ve Všenorech na vás budou skauti s Betlémským světlem čekat 23. prosince po mši svaté v kostele od 8:40 hodin a odpoledne na Burze ve Všenorech od 15 hodin.

„Přijďte si pro věčný plamínek a zažehněte si u nás svíčku něčím, co zahřeje vaši domácnost i vaše srdce,“ lákají Bobři z Řevnic. Rozdávat ho budou na Štědrý den od 9 do 11 hodin před řevnickým zámečkem.

Také 24. prosince mají možnost získat plamínek lidé z Černošic. Konkrétně u Lavičky Václava Havla mezi 10. a 12. hodinou.

Další místa najdete na webových stránkách obcí, místních skautů nebo zde.

(red)