Národním házenkářům začal nový soutěžní ročník

Foto: archiv NH Řevnice

Národní házenkáři Řevnic mají za sebou úvodní zápasy v nové sezoně Středočeského oblastního přeboru. Po porážce ve Staré Huti si spravili chuť na domácím hřišti, když porazili Republikán.

První duel má za sebou také tým řevnických koeduků.

Řevnice zahájily soutěžní ročník 2017/2018 na půdě nejtěžšího soupeře ze Staré Huti. „Mohl to být pro náš tým vcelku vyrovnaný zápas, ovšem to bychom museli proměňovat stoprocentní šance z prostředka brankoviště a nestřílet nesmyslné střely z nejzazších hranic dostřelu. Porážky 19:24 byla nakonec ještě přijatelná,“ okomentoval utkání organizační pracovník řevnického klubu Petr Holý.

Ani koeduci to neměli proti loňským přebornicím jednoduché. Někteří hráči hráli vůbec svůj první zápas, jiní zase hráli na nových pozicích. „Naši koeduci odehráli celý náročný zápas v útoku jen ve třech hráčích, i tak ale nějaké branky dali a odjeli s porážkou 16:23,“ dodal Petr Holý.

V dalším utkání se řevnickým házenkářům dařilo mnohem lépe. Tým mužů si na svém hřišti poradil s Republikánem, kterého nespasil ani výborný výkon brankáře. Řevnice vyhráli naprosto s přehledem 21:4, deseti góly se blýskl střelec Hartman.

V sobotu 23. září zamíří Řevnice do Modřan. Pražskému soupeři se nepostaví jen tým mužů a koeduků, o své první body do soutěžní tabulky tam budou usilovat starší žáci a dorostenci.

 

Foto: archiv NH Řevnice