Fotbalisté z Letů boj o nové kabiny nevzdávají

Foto: archiv FK Lety

Fotbalový klub v Letech se může pyšnit velkou mládežnickou základnou. Šest týmů hovoří za vše. „Áčko“ je navíc pravidelným účastníkem krajských kol. Problémem je ale zázemí klubu.

Dlouhodobě se řeší zejména kabiny. Jsou v havarijním stavu a nevyhovují potřebám klubu s tak širokou mládežnickou základnou. Rekonstrukce kabin patří v Letech na seznamu cílů na nejvyšší místa již řadu let, jediným možným řešením je v tomto případě získání peněz z vhodného dotačního titulu.

Vedení klubu po dohodě s obcí žádost o investiční dotaci na přestavbu kabin v listopadu roku 2016 podalo, ovšem po skandálu, kdy vyplulo na povrch, že se předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta společně s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou snažili přerozdělování peněz na sport ovlivňovat a „přihrávat“ je svým známým.

„Skandál nejvíce dopadl na malé vesnické kluby, jako je ten náš. Kvůli pozastaveným dotacím od ministerstva školství se většina klubů dostala do obtížně řešitelné finanční situace,“ podotkl sekretář FK Lety Jiří Kárník. „Neznamená to ale, že bychom házeli flintu do žita a přestali se pokoušet o získání dotace. Snad se na nás v budoucnu usměje štěstí,“ doufá za celý klub Jiří Kárník.