Notičky se do lesa vrátí s Divotvorným hrncem

Do řevnického Lesního divadla se brzy vrátí muzikál Divotvorný hrnec, který před prázdninami uvedli členové a příznivci lidové muziky Notičky. Reprízy legendární hry se hrají v pátek 15. a v sobotu 16. září od 19 hodin a v neděli 17. září od 17 hodin.

„Stejně jako v prvním cyklu v červnu, kdy muzikál zhlédlo na pět stovek diváků, se v hlavní roli vodníka Čochtana představí Alexandr Skutil, třeboňského rodáka Josefa Maršálka zahraje Roman Tichý, jeho dceru Káču Dianka Šeplavá, prvního milovníka Woodyho ztvární Ondřej Nováček a coby senátor Kets Mets Randall se představí Jiří Nikodým, který na jevišti předvede i jedno efektní kouzlo,“ vyjmenoval režisér Jan Flemr s tím, že divadelní orchestr řídí Jan Martínek.

Muzikál autorské trojice E. Y. Harburg, Fred Saidy a Burton Lane měl premiéru na Broadwayi v roce 1947. Už o rok později se objevil na české půdě v režii Jiřího Voskovce a s Janem Werichem v roli Čochtana. Werich scénář původní hry Finian’s Rainbow adaptoval pro českého diváka, když skřítka jménem Og nahradil právě Čochtanem. Divotvorný hrnec se stal zároveň poslední hrou, kterou populární V+W uvedli společně: dva roky po premiéře se Voskovec nadobro přestěhoval do USA.

Vstupenky na Divotvorný hrnec v ceně 100 a 50 Kč budou k dispozici na místě před představením.

(pan)