Na nádraží kdosi okradl mladíka a posprejoval vlak

BEROUN – Hned dvakrát v posledním týdnu zaměstnali policisty pobertové na berounském nádraží. Nejprve se jednalo o dva muže, kteří okradli mladíka, pár dní poté tam kdosi posprejoval vlak.

V podvečerních hodinách přišli dva muži k šestnáctiletému mladíkovi, který stál před nádražní budovou a požadovali po něm marihuanu. Oslovený mladík několikrát zopakoval, že žádnou marihuanu nemá, ale muži neustále neodbytně naléhali na svůj požadavek. Mladík tedy otevřel svůj batoh a začal jim ukazovat jeho obsah, aby je přesvědčil, že žádnou marihuanu u sebe nemá. Muži mu začali jeho batoh prohledávat sami a dávat věci ven, následně je naházeli zpět do batohu. Poté nechali mladistvého z místa odejít. Poškozený mladík až po příchodu domů zjistil, že při prohledávání batohu se pachatelé zmocnili jeho peněženky, čehož se na místě nepovšiml. Jednalo se o koženou pánskou peněženku černé barvy s finanční hotovostí a osobními doklady. Škoda činí přes 500 korun.

Případ je prošetřován jako podezření z trestného činu krádeže.

Policisté také pátrají po neznámém pachateli, který znehodnotil posprejováním vlakovou soupravu. Svým protiprávním jednáním znehodnotil sprejem vlakovou soupravu , a to různými nápisy o rozměru asi 150 krát 2 metry. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 90 tisíc korun.

Policisté tento případ prošetřují jako podezření z trestného činu poškození cizí věci.

V obou případech by policisté uvítali svědectví veřejnosti. Kdo si něčeho podezřelého všiml, může se obrátit na jakoukoli nejbližší služebnu nebo na linku 158.