Měsíčník DOBNET 12/2023

Zejména v prosinci myslíme na blízké kolem sebe více než kdy jindy. A také jsme štědřejší ke zvířatům. Podobně to mají i myslivci, kteří se o obyvatele lesů, luk a strání starají celý rok a Vánoce se jim snaží udělat alespoň trochu výjimečné. Co všechno řeší, s čím se potýkají a jak jim můžete pomoci? Čtěte v našem tématu.

Atmosféru posledních svátků v roce jen umocní houslista Pavel Nechvíle i historické okénko, ve kterém jsme se blíže podívali na ponocného. Věděli jste, že šlo o náročnou profesi, kdy muž musel mít pro strach uděláno? Přesto si ho představujeme poeticky díky kresbám Josefa Lady, které máme spojeny s pohodovým koncem roku.

Máme pro vás také několik dobrých zpráv, třeba tu, že kruhový objezd u dálnice v Mníšku pod Brdy je hotový, a tak už od Berounky nemusíme jezdit objížďkou nebo že ve Všenorech mají úspornější lampy veřejného osvětlení. A víte o tom, že Květoslav Mašita získal medaili od prezidenta? Mnohem víc se toho dozvíte v novém čísle měsíčníku DOBNET.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Pavel Nechvíle: Hudba mi přináší pocit štěstí a slzu v oku

Známý houslista je mužem mnoha tváří. Jako návštěvníci koncertů ho známe zejména ve fraku, ale úplně stejně ho můžeme potkat v motorkářském, sportovním, zahradnickém nebo včelařském obleku!

Po stopách ztřeštěného poustevníka ve Svaté Dobrotivé 

Vyjdete se za poutavým a nezvyklým životem Matěje Jakuba Zelenky, který mimo jiné obýval bývalý augustiniánský klášter s kostelem Zvěstování Panny Marie v Zaječově. Byl to šprýmař, nebo blázen?

Odpadová analýza ukázala rezervy ve třídění

Černošická radnice zveřejnila výsledky odpadové analýzy, kterou v září ve městě prováděla nevládní nezisková organizace Institut cirkulární ekonomiky. Z výsledků vyplývá, že místní mají velký prostor ke zlepšování.

Soubor ke stažení: eDOBNET_12_2023