Letní Kino v Černošicích navštívilo přes tisíc lidí

Foto: archiv organizátorů
Foto: archiv organizátorů

Čtvrtý ročník Letního kina v černošickém Parku Berounka je za námi. Akci navštívilo opět na tisíc diváků, čímž se zařadila k dlouhodobě nejvýznamnějším kulturním událostem v regionu. Pestrou dramaturgii, která přilákala návštěvníky napříč věkovými skupinami i žánry, doplnily již podruhé krátké předfilmy, především z dílny studentů.
Oproti loňským ročníkům organizátoři zapracovali především na kvalitě promítací technologie. Letošní ročník otestoval nové šestimetrové plátno, vylepšil samotnou digitální stránku promítání a k podstatnému vylepšení došlo též po zvukové stránce.

„Od začátku je to pro všechny především skvělý zážitek. Krásný večer u řeky, kde kromě kulturního vyžití potkáte také sousedy a známé. Postupně se snažíme všechny aspekty akce zdokonalovat. Za letošní znatelný posun v kvalitě vděčíme především partnerům akce,“ sdělil organizátor Jan Jelínek, předseda iniciativy Na Nohou. „Vzhledem k faktu, že akce je pro veřejnost zcela zdarma, ale nese na bedrech především vysoké náklady na zajištění licencí, je pro nás velmi důležitá podpora ze strany lokálních firem. Všem jim děkujeme, stejně jako dalším partnerům, Městu Černošice a samozřejmě návštěvníkům. Těšíme se opět za rok v Parku Berounka!“

(red)