Hravě a zdravě i letos v Řevnicích sklidilo úspěch

Foto: Petra Stehlíková
Foto: Petra Stehlíková

První zářijovou sobotu bylo uzavřeno řevnické Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad pro veškerou automobilovou dopravu. Spolek Náruč zde za asistence rodinného centra Leťánek organizoval již druhý ročník festivalu Hravě a zdravě.

Město Řevnice akci podpořilo mimo jiné uspořádáním Dne bez aut. Proto zde mohlo být umístěno přes 75 stánků. Prezentovali se zde všichni obchodníci a spolky, kteří se chtěli zapojit. Pro ty, co se nemohli přesídlit na náměstí, byla připravena Rodinná hra, která zájemce provedla po 12 různých stanovištích v Řevnicích. Každý tým, který vyrazil na trať a obešel s hrací kartou všechna stanoviště, získal poukázkou na kávu do kavárny Modrý domeček. Karet bylo vydáno 145, festival odhadem navštívilo kolem 2 tisíce lidí.

Vybralo se rekordních 18 štrúdlů, na kterých si pochutnali návštěvníci. Na pódiu se střídala živá kapela s vystoupeními místních i okolních tanečních a sportovních kroužků.

Největší úspěch sklízel projekt Tančírna. Profesionálnímu tanečníkovi se podařilo rozpohybovat téměř celé náměstí. Nechyběl také komunitní stůl v námořnickém duchu, u kterého se scházely různé skupinky i jednotlivci. Přitom si pochutnávali na různých dobrotách.

Z Hravě a zdravě je také foto na zářijové titulní straně magazínu Dobnet.

(mh)