Slavnosti Morany: Putovní pohár se stěhuje do Řevnic

Foto: Petra Stehlíková

Slavnosti Morany, které se konaly první dubnovou sobotu v Řevnicích, přinesly jaro. Z dvaceti přinesených figurín se odborné porotě nejvíc líbila Morana od dětí z řevnické školky Pikolín.

Diváci zase vybrali jako nejhezčí Moranu z Mateřské školy Řevnice.

Do soutěže o nejkrásnější Moranu bylo přihlášeno celkem 20 figurín z devíti obcí našeho regionu – kromě Řevnic ji vyrobili také v Dobřichovicích, Hlásné i Zadní Třebani, v Karlštejně, Letech, ve Všenorech, Svinařích a Vonoklasech. Jejich krásu a originalitu posuzovala pětičlenná odborná porota v čele s předsedou Davidem Drábkem, dramatikem a divadelním režisérem. Nakonec zvítězila Morana z řevnického Pikolínu – a díky ní se putovní pohár letos přesunul do Řevnic, neboť loňská vítězná Morana pocházela ze Zadní Třebaně.

Na druhém místě pak skončila figurka Dobřichovického domku a třetí místo si odnesly děti z řevnické mateřské školy. A právě jejich Morana se nejvíc líbila i divákům. Ze všech hlasujících diváků byl po skončení programu vylosován jeden dospělý, který získal jako cenu zapůjčení auta na víkend od sponzora akce, firmy Melek auto, a vylosované dítě dostalo mobilní telefon Nokia od DOBNET, z. s.

Slavnostmi prováděl moderátor Oldřich Burda, během odpoledne vystoupil taneční soubor Klíček, kapela ZeMě, Sean Barry a Andrea Kudrnová, Miroslav Stančík, smíšený pěvecký sbor Canto Carso a hudební duo Gábina a Katka. Své umění předvedli také malí dobrovolní hasiči z Řevnic. Na závěr byly téměř všechny Morany zapáleny a z lávky vhozeny do Berounky na znamení rozloučení se zimou. A protože počasí opravdu přálo, ze zelené louky se do nebe postupně vzneslo několik horkovzdušných balonů. Balony vzlétly na pozvání Balonklubu Karlštejn, který společně s DOBNET, z. s., a městem Řevnice celou akci pořádal. A soudě podle velkého počtu návštěvníků se Slavnosti Morany vydařily.

Partnery akce byly: JoJogym, Café Černý Dorty, Triangl, Johnny servis, Channel Crossings, BiJo jako od maminky, Pivák, s. r. o., město Dobřichovice, obec Lety, nakladatelství Elmavia, ProDivadlo a keramická dílna Radoslavy Vrabcové. Poděkování patří také všem lidem, kteří pomáhali s přípravou akce.

(lh)

Video reportáž Dobnet TV ze Slavností Morany najdete zde.

FOTO: Petra Stehlíková