DOBNET Měsíčník 8/2022

V srpnovém čísle jsme zavzpomínali na nejhorší povodeň v našem regionu. Uběhlo od ní dvacet let. Dotkla se mnoha rodin i jednotlivců a šest z nich se s námi nyní podělilo o své příběhy. Vše jsme doplnili tehdejšími a současnými fotografiemi. Protože se blíží zářijový koncert Filharmonie v lese, navštívili jsme harfistku Kateřina Englichovou. Zajímavé věci se dějí v mnoha obcích: v Řevnicích chystají soutěž na nový školní pavilon a v Letech rekonstruují ulici nedaleko viaduktu.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Kateřina Englichová: Když máte rodinu, rituály padnou

Nejznámější česká harfistka nám přiblížila atmosféru zářijového koncertu pod taktovkou dirigenta Debashishe Chaudhuriho. A prozradila také pár věcí z rodinného života.

Obnovené řevnické tůně jsou pastvou pro oči

V místech zvaných V Tůních, kde dříve bylo jen bahno, rákosí a náletové dřeviny, je dnes šest nových vodních ploch. Tento unikátní biotop je domovem mnoha druhů ptáků, obojživelníků i hmyzu.

V Hlásné Třebani teď nově nepostavíte

Zbrzdit růst počtu obyvatel a nastavit nová pravidla pro výstavbu domů v obci chce hlásnotřebaňská radnice. Hlavně z těchto důvodů vyhlásila na dosud nezastavěných pozemcích stavební uzávěru.

Soubor ke stažení: eDOBNET_8_2022