DOBNET Měsíčník 4/2023

V dubnovém tématu jsme nahlédli do informování o mimořádných událostech. Kdy si máme dávat pozor na zvuk sirény a jaké možnosti v této oblasti mají obce? Vydali jsme se také za mezzosopranistkou Ester Pavlů, která nás mimo jiné pozvala na svůj všenorský koncert 22. dubna. V historii jsme si připomněli významného pedagoga Josefa Kubálka, jehož jméno nese všenorská škola. A pozor, jeho unikátní sbírku slabikářů zanedlouho vystaví v Kulturním domě Všenory.

Máme pro vás také novinky o radotínských basketbalistech nebo dobřichovických volejbalistkách, zajímavosti o nové autobusové lince, která propojí Hlásnou Třebaň a Všenory, nebo informaci o tom, že škola v Řevnicích bude mít nový pavilon. A jako vždy vám přinášíme porci kulturních pozvánek na zajímavé akce.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Nejkrásnější Moranu vyrobily děti z černošické školní družiny

O výsledku rozhodla porota na Slavnostech Morany v sobotu 25. března na návsi v Letech. U diváků ovšem zabodovala jiná figurína: od dětí ze Škol Hlásek z Hlásné Třebaně.

Tip na výlet: Královské pohřebiště nad Berounkou

Dříve než Berounka odevzdá své síly Vltavě, stačí ještě zdáli spatřit okázalý zbraslavský zámek. Ne každý dnes ví, že původně se jednalo o cisterciácký klášter, kde podle přání Václava II. vzniklo pohřebiště českých králů.

Vítězka Síťovky otevírá dílnu všem

Desítka kreativních sousedů od Berounky se představila už na šestém setkání nazvaném Síťovka. Diváky v řevnickém Dřeváku nejvíce zaujala Renata Pavlíková s projektem Ušilasi. Fandí slow fashion, soběstačnosti a udržitelné módě.

Soubor ke stažení: eDOBNET_4_2023