Sousedy zaujal nejvíc projekt Ušilasi. Vítězka Síťovky otevírá dílnu všem

ŘEVNICE – Další desítka zajímavých sousedů od Berounky, kteří se rozhodli své schopnosti a nápady nabídnout ostatním, se představila v polovině března již na šestém setkání nazvaném Síťovka. Z krátkých prezentací zaujala diváky v řevnickém Dřeváku nejvíc Renata Pavlíková a její projekt UŠILASI.

S prvním místem získala vítězka stylovou tašku plnou jídla. Zároveň si ji vybrali i zástupci Středočeského inovačního centra a věnují jí deset hodin odborné podnikatelské podpory. „Před lety jsem absolvovala Střední průmyslovou školu oděvní v Prostějově, ale šitím jsem se nikdy neživila,“ vypráví svůj příběh Renata Pavlíková, která fandí slow fashion, soběstačnosti a udržitelné módě.

Renata Pavlíková se rozhodla v Řevnicích otevřít veřejnosti krejčovskou dílnu a učit sousedy šít a nosit udržitelnou módu. Foto: Jana Bergerová

„Vždy to byl můj koníček, na škole jsem nenosila jiné oblečení než vlastní výroby. Teď se k tomu pomalu zase vracím,“ říká šikovná krejčová a zve všechny ve čtvrtek 23. března od 15 do 19 hodin do své zbrusu nové dílny, kterou otevírá v Řevnicích na náměstí.

Michal Boháč získal na šesté Síťovce druhé místo za svůj projekt Hodinový Ninja. Foto: Jana Bergerová

Druhý nejvyšší počet hlasů získal Michal Boháč a jeho podnikatelský nápad, který nazval Hodinový Ninja. Ve svižné a zábavné prezentaci své služby domácnostem vysvětlil, že je vlastně takový hodinový manžel, ale zásadně se od něj liší: „Jsem totiž mnohem rychlejší,“ podotkl. Třetí místo získala Kristýna Cejnarová s propracovaným nápadem nazvaným Mum Doo. Ta se rozhodla pomáhat maminkám na mateřské, které si chtějí uchovat svou profesní aktivitu, tak, že jim bude zprostředkovávat zakázky a krátkodobé projekty od nejrůznějších firem.

„Pro mě je vítězem úplně každý, kdo má odvahu si stoupnout před všechny a představit svůj záměr,“ zhodnotila pro iDOBNET.CZ Bashka, kapitánka Meandru v Řevnicích, která setkání podnikavých sousedů organizuje. „I když rozpočtově zůstáváme na nule, mám obrovskou radost, že je Síťovka oblíbená a Dřevák, který má kapacitu 120 míst, je pokaždé už dlouho dopředu na ten večer vyprodán,“ říká a dodává, že nejde jen o to, že posloucháme, jak druzí mluví, ale aktivně se seznamujeme mezi sebou a navazujeme kontakty. Přispívá k tomu podle ní tradičně i hudební doprovod – tentokrát Bára Vlasáková a Honza Vlasák – a také občerstvení, které zajistí vždy někdo z okolí. V březnu si ho vzali na starost Helenka a Jirka z pivnice U Věže v Dobřichovicích.

„Záměr Síťovky je pořád stejný,“ potvrzuje Bashka. „Ukázat, inspirovat, kdo tady co v okolí dělá, a sdílet jejich příběhy s ostatními sousedy. Pro mě je nesmírně důležité znát kraj, kde bydlíme, včetně lidí, kteří tu žijí. Čerpat z toho a podporovat se.“

O úspěchu a oblibě Síťovek svědčí i to, že ještě neuplynul ani týden od té poslední a už je zájem o lístky na další. Ta se bude konat ve čtvrtek 25. května od 19 hodin. „Bude ještě o dvě události bohatší,“ říká Bashka. Pronajala si totiž Dřevák spolu s černošickými podnikatelkami ze SousedStore na tři dny. „První den bude Síťovka a v pátek a v sobotu pořádáme  Jarmark, na němž podnikatelé a řemeslníci nabídnou své věci veřejnosti. V sobotu večer chystáme pak pod názvem Horečka sobotní noci taneční večer pro dospělé,“ zve už nyní Bashka na další akci.

Kapitánka Meandru Bashka gratuluje Renatě Pavlíkové k vítězství v Síťovce vol.6. Foto: Jana Bergerová