Víkendové oslavy v Lesním divadle se blíží

lesni_divadloHlavní oslavy stého výročí Lesního divadla přichystalo město na 17. až 19. června. V pátek se bude především vzpomínat, v sobotu diváci uvidí kabaret a v neděli hru pro děti a koncert.

Páteční komponovaný pořad slova a hudby v režii ochotníků připomene nejslavnější éru divadla, nejvýznamnější postavy i představení. K vidění se chystá i výstava dobových fotografií a plakátů. „Pro pamětníky a další zájemce nejen z řad seniorů bude z náměstí vypraven speciální autobus, který je do lesa zdarma sveze,“ potvrdila vedoucí Městského kulturního střediska Veronika Stará. Zájemci si budou moci koupit almanach mapující stoletou historii amfiteátru a činnost Čekanovy dramatické družiny, která stála u zrodu Lesního divadla, trička či deky s logem výročí.

V sobotu 18. června oslavy pokračují uvedením kabaretu Velvet Havel Divadla Na Zábradlí. Představení získalo řadu ocenění včetně „titulu“ Inscenace roku 2014. Malí diváci v neděli zhlédnou hru Jiřího Jelínka Mami, už tam budem? Divadla Minor. Poté následuje koncert Příhody kluka BomBarďáka. Vstupenky budou k dostání v řevnickém Zámečku.

(red)