DOBNET Měsíčník 10/2022

Zdražování je v poslední době jedním z témat číslem jedna. Proto jsme se v říjnovém čísle podívali na to, jak se s ním vypořádávají obce a spolky. Zeptali jsme se, kde nacházejí úspory a v čem mění plány.

Odreagování nabízí kultura v podobě koncertů, divadla či výstav. A za jedním, dá se říci, uměleckým dílem, můžete vyrazit do Prahy. Málokterá stavba vzbuzuje tolik emocí jako Žižkovská věž, kam vás zveme na výlet. Nezapomněli jsme ani na krátké shrnutí voleb do zastupitelstev a do Senátu nebo na sport – dobřichovické volejbalistky odstartovaly sezonu na jedničku.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Radek Toman: Motokros i enduro vyžadují morální odolnost

Česká republika, respektive Československo, byla v minulém století světovou jedničkou v enduru, zjednodušeně závodění na motorkách v terénu. Na tyto doby už můžeme jen vzpomínat. Ale láska k motorkám v nás zůstala, i poblíž Brd. Zkušenosti mladším předává mnohonásobný mistr České republiky Radek Toman.

Řevnice a architektka Balejová získaly cenu

Laureátem ocenění Architekt obci 2022 se stala architektka Daria Balejová za dlouhodobý přínos pro rozvoj města Řevnice. Společně s ní cenu na slavnostním ceremoniálu převzal starosta Tomáš Smrčka.

VIDEO: Lety mají vlastní základní školu

Zcela nová moderní budova vyrostla na okraji obce Lety. Letos přivítala přes šedesát dětí, časem se v ní bude vzdělávat až dvojnásobek. Podívejte se na video reportáž z jejího otevření.

Soubor ke stažení: eDOBNET_10_2022