DOBNET Měsíčník 1/2022

Obce kolem Berounky v loňském roce hodně stavěly a opravovaly. Přečtěte si lednové téma o tom, co vše vybudovaly a co plánují na tento rok. V pohybu je také kulturní život, například 20. ledna přijede do Řevnic zpěvačka a skladatelka Radůza. Další pozvánky najdete v kulturní rubrice. Ve zprávách se zase dozvíte, že v Černošicích nebo v Berouně si můžete zabruslit. A vaše tipy nás přivedly na stopu dalšího výletu – tentokrát zimní procházky z Mořinky na Karlštejn, která skýtá nejedno překvapení.

Nenechte si ujít na zpravodajském webu idobnet.cz:

Miroslav Barták: „Toužil jsem po mechu a pečeném buřtu“

Legenda českého kresleného humoru Miroslav Barták (83) baví svými vtipy už více než padesát let. Studnice jeho nápadů ještě zdaleka nevyschla. Asi jako oceány, po nichž se deset let ne úplně dobrovolně plavil. A moc rád se vracel domů.

https://idobnet.cz/miroslav-bartak-touzil-jsem-po-mechu-a-pecenem-burtu

Velké dřevěné sochy už zdobí Lety

Sochy z letního sochařského sympozia už našly svá místa v obci. Jedna z nich byla usazena přímo na travnatou plochu na letovské návsi. Viděli jste i další?

https://idobnet.cz/velke-drevene-sochy-ze-sympozia-uz-zdobi-lety

Přihlaste se do soutěže o nejkrásnější Moranu

Jste škola, školka, spolek, nebo jen parta kreativních lidí, kteří rádi tvoří? Máte rádi lidové tradice a rádi se bavíte? Vytvořte Moranu, přineste ji na slavnosti a získejte pohár a ceny!

https://idobnet.cz/prihlaste-se-do-souteze-o-nejkrasnejsi-moranu-3

Soubor ke stažení: eDOBNET_1_2022