Alienům se doma dařilo, fanoušky potěšili výhrami

Radost domácích florbalistů po druhém vyhraném utkání. Foto: archiv SK Alien Nation

V sobotu obsadili mladí florbalisté halu Věry Čáslavské v Černošicích. Konal se zde turnaj v rámci dorostenecké ligy Prahy a středních Čech. Domácí tým Alien Nation v obou zápasech uspěl.

Celodenní program zahrnoval hned devět utkání. Největší zájem byl ale pochopitelně o zápasy mladých Alienů, kteří turnaj v moderní sportovní hale hostili. Navíc chtěli potvrdit, že jsou na prvním místě tabulky právem.

Do duelů na domácí palubovce ztratili v devíti odehraných utkáních body pouze po jedné porážce a jejich sílu poznali na vlastní kůži i hráči Flobo Praha. Alieni je nechali skórovat poprvé až ve třetí třetině, kdy snižovali na 1:5. Domácí florbalisté pak přidali ještě další tři branky a výsledek 8:1 byl na světě. Třemi góly se na výhře podíleli Miroslav Koníček s Ondřejem Přibem.

Ten sehrál klíčovou roli také ve druhém a daleko těžším duelu s FbC Barracudas Slaný. Soupeř vedl po dvou odehraných třetinách 5:4, v závěrečné dvacetiminutovce ovšem Alieni předvedli parádní obrat a třemi góly strhli vítězství na svou stranu. Poslední dvě trefy obstaral právě Přib, ten zaokrouhlil počet nastřílených gólů v utkání na pět.

„Děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili do haly. Byli jste neskuteční a naším šestým hráčem na hřišti,“ vzkázali svým příznivcům po vydařeném domácím vystoupení mladí florbalisté. Radost mají i z toho, že si díky dalším dvěma výhrám upevnili první místo ve své skupině dorostenecké ligy.