Zámečkem se v neděli rozeznějí písně Hapky a Horáčka

Foto: archiv P. Hapkové
Foto: archiv P. Hapkové

V neděli 6. listopadu zavítají na řevnický Zámeček dva brilantní interpreti František Segrado a Petra Hapková. Od 18 hodin budou hodinu a půl zpívat spolu s klavírním doprovodem zejména skladby z tvorby Petra Hapky a Michala Horáčka. Vstupné činí 100 korun.

František Segrado má za sebou přes čtyřicet let účinkování v nejrůznějších skupinách, od folkových po rockové. Účastnil se také projektů, které vytvářel Michal Horáček s Petrem Hapkou. Přesto si první profilové album s názvem Segrado nadělil až ke svým šedesátinám v roce 2014. Otextoval mu ho právě Michal Horáček. Segrado kromě zpěvu také hraje v divadlech a je velmi nadaným výtvarníkem a grafikem.

Petra Hapková je dcera herečky Zory Ully Keslerové a skladatele Petra Hapky. Odmala hrála divadlo. Zpěvu se věnuje od svých 14 let. Začínala v oblíbených punkových a rockových formacích, ale pak jí nadobro učarovalo blues. V roce 2003 obhájila první místo na pěvecké soutěži v Římě. V hlavním městě Itálie pracovala a studovala do roku 2010. Po přestěhování do Prahy překládá a nadále zpívá. Vystupuje v několika hudebních formacích, od komorních souborů až po pódiová aranžmá s kapelou.