Za výsledky lídra přeboru stojí i nový herní systém

Foto: archiv klubu

Takový vstup fotbalistů Dobřichovic do okresního přeboru čekal asi jen málokdo. Nováček soutěže v úvodních pěti zápasech neztratil ani bod a vyhřívá se na prvním místě tabulky.

Navíc s brilantním skóre 20:2.

O tom, co stojí za výbornými dobřichovickými výkony i výsledky jsme si povídali s Tomášem Kratinou, který je s 6 góly nejlepším střelcem týmu i celé soutěže.

Po pěti odehraných kolech máte plný počet bodů.  Očekávali jste takový vstup do přeboru? V týmu i klubu asi panuje velké nadšení…
Pro nás je to úžasný vstup a nadšení v týmu určitě panuje, ale držíme se pořád nohama na zemi. Sami jsme byli překvapení, jak jsme do sezony vstoupili. Je ale fakt, že už před sezonou se nám v přípravných zápasech docela dařilo se silnějšími soupeři, proto jsme věřili, že i v soutěži nepropadneme.

Většinu zápasů jste vyhráli vcelku jednoznačně. Čím si vysvětlujete, že se soupeře takto přehráváte?
Ne každý zápas byl snadný, ale trpělivost a především týmové výkony nás ženou za dobrými výsledky.

Stojí za dosavadními výbornými výsledky Dobřichovic třeba i nějaká delší a náročnější letní příprava?
Letní příprava nebyla nějak extra dlouhá, ale zato tréninky byly intenzivní a v dobrém tempu. Nyní trénujeme dvakrát týdně a scházíme se většinou tak ve třinácti lidech. Za dobrými výsledky stojí nejen jistota v bráně, ale i to, že trenér Láďa Kocourek nám vnesl do hry nějaký řád a systém. Díky ale patří všem lidem, kteří se v Dobřichovicích starají o fotbal, protože naše výsledky jsou jen třešnička na dortu.

S jakým cílem jste do sezony vlastně vstupovali? Změnil se váš cíl po tom skvělém vstupu?
Do sezony jsme vstoupili s tím, abychom hráli v klidu střed tabulky a netopili se na dně s tím, že když budou výsledky lepší, tak to bude jedině dobře. Cíl je asi stále stejný, a to udržet se v přeboru. Mnoho fanoušků říká, jak je to super a že příští rok můžeme hrát I.B třídu. Zatím si to ale moc nepřipouštím, jdeme zápas od zápasu.

V sobotu vás čeká domácí zápas proti druhým Zlatníkům. Co udělat pro to, abyste natáhli šňůru bez ztráty bodu?
Víme, že doma jsme hodně silní. To, že jsou Zlatníky druhé nás asi ani nijak netrápí. Třeba Choteč, proti které se nám dlouhodobě nedařilo, byla čtvrtá a mi tam vyhráli 5:2. Každý zápas je těžký, proto musíme pořád hrát naplno a s nasazením. Uděláme to, co každý zápas. Od začátku budeme makat jeden za druhého a především bojovat, to je asi naše největší síla.

(ph)