Výtečnou hudební rodinu doprovodí recitace faráře

Christine a Jan Meislovi. Foto: archiv

Jedinečný adventní koncert se odehraje v neděli 10. prosince v sále Základní umělecké školy v Černošicích. Vystoupí soubor Familia Musica spolu s recitujícím farářem Davidem Nečilem.

Hudební zážitek začíná v 18 hodin a vstupovat do budovy se bude pouze vchodem z ulice Dr. Janského.

Uskupení Familia Musica tvoří členové jedné hudební rodiny – zpěvačka Petra Meisl, houslistka Christine Meisl, violoncellistka Petra Meisl ml. a klavírista Jan Meisl. Díky letošnímu 500. výročí od přibití Lutherových tezí na vrata Wittenberského kostela si ke spolupráci přizvali i evangelického faráře Davida Nečila, který bude recitovat.

Rodina Meislových vzbuzuje zasloužené uznání napříč generacemi. Obě mladé dívenky Christine a Petra patří k absolutní české špičce. Jejich máma Petra vystudovala sólový zpěv na Konzervatoři v Brně a v Pardubicích a na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. V roce 2000 se představila ve francouzském Dijonu jako sólistka v Glagolské mši Leoše Janáčka. V roce 2001 získala Cenu Emy Destinnové. A táta Jan Meisl je hudební skladatel, dirigent, multi-instrumentalista, libretista a básník. Je autorem více než 240 skladeb různých žánrů, od sólových, přes vokální, operety a balety až například po rozhlasové hry.

Na koncertu zazní:

  •  J. Pachelbel: Kánon D dur pro zpěv, housle, violoncello a klavír
  • F. Schubert: Včela pro housle a klavír
  • A. Komarovskij. Variace A dur pro housle a klavír
  • J. Haydn: Koncert C dur (2. a 3. věta) pro violoncello a klavír
  • Jan Meisl, David Nečil: Martin Luther “500” (melodram pro recitátora, zpěv, housle, violoncello a klavír)

(pb)