Dobřichovice se vrátily na vítěznou vlnu

Dobřichovické volejbalistky si z Plzně odvezly dvě výhry. Foto: archiv týmu

Dobřichovické volejbalistky si stejně jako tým mužů před závěrem sezony spravily chuť a po dvou porážkách se vrátily zpátky na vítěznou vlnu. Muži navíc prvoligové tabulce dál vévodí.

Volejbalisty prohrané pětisetové bitvy v Turnově a na půdě Matematicko-fyzikální fakulty Praha výrazněji nerozhodili a v domácím prostředí ukázali, proč jsou v čele druhé nejvyšší soutěže. SK Brno smetli z palubovky hladce 3:0 na sety, proti Starému Městu ztratili svěřenci kouče Jakuba Kolouška druhý set, ale ostatní sady ovládli a slavili výhru 3:1.

V tabulce mají Dobřichovice pětibodový náskok na druhé Beskydy, o další bod zpátky je Turnov. Roli lídra soutěže budou chtít potvrdit i posledních dvou duelech v letošním roce v Nymburku a na palubovce TJ ČZU Praha.

Do domácího dvojutkání s českobudějovickou Madetou byly na prvním místě také dobřichovické volejbalistky. Po porážkách 0:3 na sety ovšem vedení přepustily právě svým sokyním. Na půdě Plzně se jim ovšem dařilo daleko lépe, po výhrách 3:1 a 3:2 si odvezly celkem pět bodů.

Příští víkend mají stejně jako tým mužů volno, pak je čekají druhý tým tabulky poslední letošní zápasy proti pražské Španielce.

Poslední letošní zápasy dobřichovických volejbalistů v 1. lize:

Muži:

  • Pátek 15. prosince: Nymburk – Dobřichovice, 19:45
  • Sobota 16. prosince: TJ ČZU Praha – Dobřichovice, 14:00

Ženy:

  • Pátek 15. prosince: Dobřichovice – Španielka, 19:00
  • Sobota 16. prosince: Dobřichovice – Španielka, 10:00

(ph)