Mátový nebo citron směřuje opět do Rokoka

FOTO: archiv DDS
FOTO: archiv DDS

Dobřichovičtí ochotníci se stále častěji objevují na prknech profesionálních pražských divadel. V neděli 30. října v 19 h uvidíme jejich hru Mátový nebo citron v divadle Rokoko na Václavském náměstí.

Dobřichovická divadelní společnost (DDS) dobyla další metu, a to divadlo Rokoko v samém srdci Prahy, už v dubnu. „Kdo tehdy nebyl v Rokoku, má teď jedinečnou příležitost navštívit nejúspěšnější komedii našeho spolku. Při minulých představeních se skvěle bavili i naši ‚profikolegové‘ Jitka Molavcová, Miluše Šplechtová, její manžel principál divadla Na Jezerce Jan Hrušínský s dcerami a některými zaměstnanci jeho divadla, dále Petr Jančařík a Jan Rosák s rodinami a mnozí další, o nichž jsme se nedoslechli. Pobavili se opět i naši skalní příznivci, z nichž někteří viděli tuto hru již třikrát a do Rokoka se chystají znovu,“ zve na představení principál souboru Petr Říha, který věří, že i říjnová repríza všechny potěší.

A o čem tato hra vlastně je? Právě o tom, jak vzniká divadelní představení. Máte tedy jedinečnou možnost spatřit poněkud hysterické herce, flegmatickou techniku, zcela vynervovanou režii, ale i snahu vše dovést k úspěšnému konci. Premiéra prostě musí proběhnout. Povede se? To už uvidíte sami… Malou ukázku můžete najít na YouTube pod názvem DDS Mátový nebo citron či na www.divadlodds.cz.

Režie komedie Patricka Haudecoeura se ujal Petr Říha a uvidíte jak hrajícího režiséra, tak i další herecké osobnosti spolku Hedviku Hájkovou, Jana Seidla, Alenu Říhovou, Irenu Neradovou, Karla Krále, Jiřího Šafránka a Jana Kunu.

(lh)