VIDEO: Nový sportovní areál pokřtili známí atleti

Foto: Petra Stehlíková

Vícebojařka Eliška Klučinová a juniorský rekordman na 400 metrů Matěj Krsek pokřtili atletický ovál nového sportovního areálu v Černošicích. Událost si připomeňme také videem.
Sportovní areál slavnostně ho otevřeli starosta města Černošice Filip Kořínek a předseda atletického klubu ASK Dipoli Tomáš Vodička v neděli 28. dubna.

httpv://youtu.be/0PE1X41Pdc8

Oběma atletům se místní areál líbil. Fanoušky potěšili autogramiádou. Zejména děti měly ze známých sportovců obrovskou radost a nechaly si podepisovat boty, tretry, trička a deníky. Zájemci si během sportovního odpoledne naplno vyzkoušeli povrch areálu, a to v běhu na 60 metrů a ve skoku dalekém. Nechyběl otevřený závod pro veřejnost na 800 metrů, exhibiční závody ve skoku vysokém a sprintu na 100 metrů. Skok do výšky měl úžasnou atmosféru, diváci roztleskávali a skvěle fandili. „Podle slov jednoho z atletů, který výkonem 196 cm zvítězil, patřil tento závod k nejlepším v jeho životě,“ řekl místopředseda atletického klubu Jan Sirotek.

Před slavnostním vyhlášením všechny zaujala i mimořádná ukázka basketbalu, ropeskippingu a zumby.

Foto: Petra Stehlíková

„Dá se říci, že stavba takového sportoviště je převratná záležitost, protože mnoho obcí klade větší důraz na renovaci fotbalových hřišť než na vybudování atletických oválů s kvalitním povrchem a dostatečným zázemím. Atletika je přitom přezdívána královna sportů a považována za olympijský sport číslo jedna,“ uvedl Tomáš Vodička, předseda ASK Dipoli (atletický klub slučující atlety z Černošic a Dobřichovic).

Filip Kořínek na závěr poděkoval všem, kteří se na realizaci výstavby celého areálu podíleli a dotáhli ji ke zdárnému konci. Více o atletice a přihláškách se dozvíte na webu Askdipoli.czAskdipoli.cz.

(red, ob)