Už zítra softbalistky zabojují v Radotíně

Foto: archiv klubu

Softballová extraligová sezóna je v plném proudu. Další zápasy proběhnou už tuto středu 8. května od 11 a 13 hodin. Na hřišti v Radotíně se utkají domácí SC Čechie Praha a Sabat Praha.

„Oba zápasy jsou pro nás velice důležité. Potřebujeme je vyhrát, abychom mohly pomýšlet na postup mezi top 6 a možnost hrát podzimní play-off. Bohužel nám štěstí moc nepřeje, máme zraněné dvě klíčové hráčky. Jedna je v rekonvalescenci kvůli operaci, druhá kvůli zranění v minulém zápase. Pevně věřím, že jsme si smůlu už vybraly a dovedeme zápasy do vítězného konce. Budeme rády, když nás přijdete v naší hře podpořit“, říká Lenka Spurná, hlavní kaučka týmu SC Čechie Praha.

Radotínský areál je domovským hřištěm týmu Čechie Praha. „Minulou sezónu nemůžeme hodnotit jinak než jako veleúspěšnou. Po třech letech se týmu opravdu zralých hráček, které vedle svých rodinných a pracovních závazků zvládly věnovat svůj volný čas softballu, navíc hrát fantasticky a předvádět divácky atraktivní výkony, podařilo v dramatických play-off sériích druhou ligu vyhrát a vybojovat pro Čechii postup zpět do extraligy“, shodly se trenérky Čechie Lenka Spurná a Lucie Kvačková.

V týmu však po loňské úspěšné sezóně nastaly četné změny a velmi se proměnil. „Nepřecházíme do extraligy se stejným týmem, který vyhrál druhou ligu. Vzhledem k tomu, že Mrkve, tedy starší a zkušenější hráčky, se rozhodly dát prostor mladým a nadějným, vytvořily jsme tým úplně nový, tým Labutí. Přišly k nám hráčky ze všech možných klubů v ČR i SR. To považuji za výjimečné, jelikož za tři měsíce se nám podařilo dát dohromady dobře fungující tým, získat skvělé nadhazovačky, pálkařky i polařky. V rekordním čase jsme tak vytvořily extraligový tým, který může konkurovat zavedeným týmům ze silných klubů. Vážíme si každé jedné hráčky, která se rozhodla hrát v tomto roce za tým Čechie, i za cenu toho, že je to nejspíše jen na rok,“ pokračují ve svém vyprávění koučky pražského týmu.

Někteří se možná ptají, proč jen na rok? Na to je ovšem jednoduchá odpověď. „Do budoucna nás limituje pravidlo České softballové asociace, které od roku 2020 nařizuje týmům v extralize mít minimálně dva mládežnické týmy v jedné větvi. Takže letošní sezóna je zřejmě poslední, kdy Čechii v EXL uvidíte. Proto vznikl jednoletý projekt „labutí písně“ Čechie.“

(red)